top of page

ARCHIV

PREZ. ZÁPASNÍK: Za co může Bedřich Smetana? Superbabiš v superdebatě na supernově. Odstup Satane!

POSLEDNÍ PŘEDVOLEBNÍ PREZIDENTSKÝ ZÁPASNÍK: Černým koněm prezidentské kampaně se překvapivě stal zmatený senior Jaroslav Bašta. Naděje do něj vkládají jak příznivci konspiračních teorií a národovci, tak i protibabišovský tábor. V čem ovlivnil kampaň skladatel Bedřich Smetana? Kluk z plakátu Karel Diviš si spletl Národní muzeum s boxerským ringem. Michal Hašek obvinil Středulu ze zrady! A proč by zvolení Trautenberka pomohlo česko-německým vztahům?Vycházející hvězda Bašta

Hvězdou posledních dnů prezidentské kampaně se poněkud nečekaně stal zmatený senior nasazený do voleb Tomiem Okamurou. Se stoupajícími preferencemi vzbuzuje Jaroslav Bašta minimálně v očích protibabišovského tábora velké naděje. Dokonce až takové, že i význační influenceři jako například datový analytik Petr Ludwig či píárista Jakub Horák, začali na sociálních sítích horovat za Baštovu volbu pod heslem: čím víc Bašty, tím méně Babiše.


Úvaha se to zdá být logická, ale představa, že se nakonec ve druhém kole prezidentských voleb budeme nuceni rozhodovat mezi dvěma B, je nesnesitelně drásavá. Petře, Jakube, všeho s mírou!

Diviš v ringu

První velkou prezidentskou debatu opanoval námi oblíbený kluk z plakátu, český Richard Gere Karel Diviš, který nejen do budovy Národního muzea vlétl jako do boxerského ringu, evidentně posilněný nedovolenými prostředky. Hned úvodem hlavní oponenty pozurážel: generála Pavla označil za dezertéra a Nerudovou po jakešovsku za docela sympatickou dámu. Nepřekvapilo proto, že o pár dní později se v rozhovoru pro novinky.cz rozpovídal o své víře v teorii panspermie a existenci UFO. To bylo zřejmě moc i na hlavního stratéga Divišovy kampaně Tomáše Klvaňu, který podle informací PZ spolupráci s mimozemským kandidátem Divišem na hodinu ukončil. Každopádně je třeba ocenit dosavadní dobře odvedenou práci.