top of page

ARCHIV

Staré Podskalí ožije filmem

První pokoronavirový filmový festival startuje příští týden a představí známé i neznámé snímky z historie rázovité „čtvrti“ pod Emauzským klášterem v Praze. Pátý ročník filmového festivalu Podskalí ve filmu proběhne mezi 17. a 19. červnem 2021 u Podskalské celnice na Výtoni.Minulost této rázovité „čtvrti“ na Praze 2 u Vltavy se stala námětem pro několik celovečerních filmů, které se v Podskalí odehrávají a zachycují proměnu Podskalí v čase.


„Posadit se na trávník nebo židličku v parku na Výtoni a sledovat na stěně původní Podskalské celnice (a jedné z mála zachovaných budov starého Podskalí) kupříkladu němý film připomínající, jak toto místo kdysi vypadalo, a který živě doprovází pianista, bezesporu patří k nezapomenutelnému zážitku“, říká organizátor přehlídky Jiří Š. Cieslar.


Každý večer od 21 hod se budou promítat na zadní stranu Celnice filmy a dokumenty spjaté s Podskalím a Vltavou:


 


PROGRAM:


17. června 2021 // zahájení

Pásmo ukázek z filmů o Podskalí s přednáškou Michala Večeři

Pražští adamité (1917), režie Antonín Fencl / živý klavírní doprovod

18. června 2021

Pásmo dobových filmů o řece Vltavě

Blednoucí romance (1958), režie: Miroslav Josef Krňanský


19. června 2021

Pásmo dobových filmů o Praze

Hrdinný kapitán Korkorán (1934), režie: Miroslav Cikán


 

FB Událost festivalu najdete zde.

 

Podskalí ve filmu 2017 - 2020:


"Pokud Vám chyběla během krize návštěva kina, je festival Podskalí ve filmu ideální příležitostí, jak deficit odstranit. Přijďte si pro zážitek z prvorepublikového kina pod širým nebem a s živou hudbou“, dodává předseda spolku Hraběnka z Podskalí Jiří Š. Cieslar.


Přehlídku pořádá spolek Hraběnka z Podskalí a koná se za podpory MČ Praha 2, Muzea hlavního města Prahy (#muzeumprahy) a pod záštitou místostarosty Prahy 2 Ing. Jaroslava Šolce.Mediálním partnerem festivalu je názorový portál CEVROARENA.
280 zobrazení

Commenti


NEJČTENĚJŠÍ

HLAVNÍ PARTNER

1.png

PARTNEŘI

CI_Postgradualy_1200x627_09_17-1[2].gif
CZ_DEFENCE_ctverec_claim_krivky.jpg
Screenshot 2021-05-27 at 9.58.59.png
bottom of page