top of page

ARCHIV

Velehrad plný hipísáků, technaři bez zásahu a Volný ve stand-by režimu

Nikoli jen významné události uplynulého týdne ve Zpětném projektoru: Techno a měkký ministr vnitra. Bude nová olympijská disciplína běh do kopce? Slovanští hippies. Číslo R žije! A nevolný Volný.


Solunští bratří Konstantin a Methoděj roku 863 přišli na Velehrad. Koláž ZP.

Techno a měkký ministr vnitra

Zřejmě první pokovidová technoparty proběhla o minulém víkendu v Krušovicích na Rakovnicku. Několik set tance a drog chtivých mladých lidí sice pobouřilo místní obyvatele, kterým vadil hluk z improvizovaných zvukových aparatur, ale jinak se až na několik přestupků zdokumentovaných příslušníky Policie ČR nic nestalo, a účastníci v neděli pronajatou louku pokojně opustili. To téměř na chlup přesně před 16 lety dopadla podobná, i když o něco větší sestava tanečníků krapet hůře. Tisícovka policistů, převážně těžkooděnců, použila při rozehnání účastníků CzechTeku u obce Mlýnec na Tachovsku slzný plyn, pendreky, výbušky a vodní děla. Tehdejší ministr vnitra Bublan a premiér Paroubek z toho pak měli jisté nepříjemnosti a mezi mladými lidmi nebyli zrovna dvakrát oblíbení. Je fajn, že současný ministr vnitra se raději věnuje záchraně nejstarší české politické strany (byť to dělá opravdu blbě; i lecjaká čínskými soudruhy cvičená opice by to dělala líp, pozn. ZP) a špionským hrátkám s Rusy než trestání zdrogovaných tanečníků.


Slovanští hippies

Podle jednoho z českých historiků byli Slované hippies raného středověku. Zajisté. Zároveň jsme měli sv. Cyrila a Metoděje, kteří podle jiného historika převyšovali své současníky napříč Evropou taktéž i organizačními schopnostmi. My v ZP jsme abstraktně-deduktivní metodou zjistili, že oba věrozvěstové využili pro slovanské hipíky svých organizačních schopností k zorganizování historicky prvního Woodstocku, a to na Velehradě. Díky tomu došlo v následujících letech k razantnímu rozšíření staroslověnské liturgie. Samozřejmě, kdo tvrdí, že si Woodstock pamatuje, tak tam nebyl. A my si Velehrad A.D. 865 nepamatujeme!


Bude nová olympijská disciplína běh do kopce?

Již jednou odložené Olympijské hry v Tokiu se budou nakonec kvůli obavám z další vlny pandemie koronaviru konat bez diváků. Hm. Dosud bohužel mezi olympijské disciplíny nebyla zařazena oblíbená kratochvíle japonských televizních diváků: již 15 let se ženy celebrity v civilu snaží co nejrychleji vyběhnout ulici ve strmém kopci. Po patnácti letech zřejmě kvůli nátlaku progresivistů televize oznámila, že již brzy budou do kopce běhat i muži celebrity. Zda sledovanost poklesne, se uvidí. Každopádně takový sport se dá dobře sledovat v televizi a není třeba kvůli němu někam jezdit, třeba do Tokia na olympiádu. Snad se na příštích Olympijských hrách, které se budou konat v Paříži, běhu do kopce dočkáme.


Číslo R žije!

Číslo R, neboli základní reprodukční číslo epidemie, v tomto případě koronavirové, nejen žije, ale dokonce roste. V Rusku rostou počty mrtvých, v Izraeli se bude očkovat třetí dávkou. V ČR se podivně (ne)rozvolňuje, roušky se budou nosit celé léto a jen vyslovení smělci občas nadhodí, jestli dává smysl nadále držet protiepidemická opatření dnes již v podstatě jen kvůli lidem, kteří se z různě iracionálních důvodů nejsou ochotni naočkovat. I taková mikrobioložka Soňa Peková již znovu vystupuje v mainstreamových médiích, naposledy na CNN Prima News. Vše je tedy tak, jak má být, a jak už jednou bylo.


Nevolný Volný

Poslanci Volnému ve Sněmovně zřejmě selhal software, což se projevilo tím, že se dostavil za řečnický pultík a přepl se do stand-by režimu. Následně byl předsedajícím nařízen jeho reboot za asistence policejní ochranné služby. Ta se pokusila zaseklého poslance odpojit od pultíku, což neproběhlo zase tak hladce, a došlo k poškození mikrofonu. Poslanec Volný byl v nepoškozeném stavu odveden do své kanceláře, v podzimních volbách bude kandidovat společně s Dělnickou stranou a zpívat jim k tomu bude Ilona Czáková. Tak určitě.Vážení a milí čtenáři, takový byl Zpětný projektor, přejeme Vám krásný týden.


Redakce CEVRO ARENY.


 

Zpětný projektor přináší každé pondělí komentář k dění uplynulého týdne, nikoli nutně jen k významným událostem. Jedná se o nedůsledný retrospektivní editorial minulého týdne na CEVRO ARENĚ, ale i jinde.

335 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

NEJČTENĚJŠÍ

HLAVNÍ PARTNER

1.png

PARTNEŘI

CI_Postgradualy_1200x627_09_17-1[2].gif
CZ_DEFENCE_ctverec_claim_krivky.jpg
Screenshot 2021-05-27 at 9.58.59.png
bottom of page