top of page

ARCHIV

Kult Cargo v ČSSD, proradný, ale erudovaný Hašek a justiční kalokagathia v praxi

Nikoli jen významné události uplynulého týdne ve Zpětném projektoru: Hloubka Haškovy právní erudice. Kalokagathia v justiční praxi. Mořská fauna vrací úder. Strategicko-komunikační curling. Červený svetr jako kult Cargo. Feri a modernita.


Koláž ZP.

Hloubka Haškovy právní erudice

Michal Hašek, lánský pučista, svého času muž s největším množstvím funkcí a majitel pochybného titulu JUDr. z univerzity ve Sládkovičovu, nyní náměstek na Hamáčkově vnitru, složil advokátní zkoušky. Médiím se svěřil s radostným pocitem, že konečně nikdo nemůže zpochybňovat jeho právnickou erudici. My v ZP hloubku Haškovy právní erudice změřit neumíme, ale o jeho osobní integritě i s dalším diplomem dost pochybujeme. Přesto jsme rádi, že JUDr. Hašek advokátní zkoušky úspěšně složil a bude se moci advokátní praxi již brzy věnovat, nejpozději po říjnových sněmovních volbách.


Kalokagathia v justiční praxi

Podle Nejvyššího správního soudu byly vládní zákazy směřované na provoz posiloven, koupališť a wellnessů protiprávní. Něco to asi vypovídá o duchu doby: intelektuální boj za právo a svobodu, zápas mezi dobrem a zlem se odehrává na poli péče o tělo. Kalokagathia v justiční praxi. Nebo známka toho, co řešíme za problémy. Možná obojí. Těžko říct.


Mořská fauna vrací úder

Amerického lovce humrů Michaela Packarda sežral keporkak. Tedy málem. Kytovec - degustátor následně nešťastného potápěče vyhodnotil jako senzoricky nevyhovujícího a vyplivl jej. Novodobý Jonáš se tedy mohl se zážitkem podělit na sociálních sítích a světové veřejnosti sdělit zásadní informaci, že v keporkačí tlamě je tma.


Strategicko-komunikační curling

Senát vyzval českou politickou reprezentaci, aby se její zástupci neúčastnili zimní olympiády v Číně v příštím roce, a nelegitimizovali tak pokračující porušování lidských práv v této zemi. Máme ovšem jakési tušení, že to nejsou politici, jejichž účast konání olympijských her legitimizuje, pokud tedy například český prezident, členové vlády stávající, vlád minulých a ještě minulejších nebo kterýkoli z prospektivních premiérů neplánovali z her přivézt nějakou medaili. Například z disciplín typu "argumentační superslalom" nebo třeba "strategicko-komunikační curling".