Banner_Patreon1.jpg

ARCHIV

NEJČTENĚJŠÍ

GLOSA: Do parku a k řece se Ti, občane, zachtělo?!

Drzý lid města s příchodem teplého počasí vyrazil do parků a k vodě. Takový nepořádek naši plánovači nemohou dopustit. A snad se zase ochladí.


Poslední večeře u vody, vstup zakázán.

Po zimě přišlo jaro. Najednou se oteplilo. Rtuť teploměru vyšplhala nad dvacet stupňů. A co udělal nebohý lid? Vyrazil ven, na vzduch, za sluncem, chytat vitamín D, toliko vzývaný ochránce proti viru.


Jenže ejhle, obyvatel města nesmí opustit hranice okresu. Majitel chalupy nesmí na chalupu. Žádný legální výšlap s rodinou tatínek zorganizovat nemůže. Kam tedy vyrazit? Zcela spontánně tak člověk městský vyrazil do parků a k řece Vltavě.


Zůstává otázka, kam se ti lidé poděli? Jsou doma? Nebo využili sítě meziokresních převaděčů a tiskařů čestných prohlášení? Nevíme, ale ve městě byl opět obnoven pořádek.

Bohužel urbanisté a plánovači, kteří kdysi plánovali odpočinkové a relaxační zóny, nepočítali s tím, že se bude rekreovat v rámci města jeden a půl milionu obyvatel v deseti parcích. Takové plánovací selhání!


A co na to dnešní plánovači? Vícemistr Hamáček na výzvu primátora Hřiba, aby nebohé měšťany alespoň pustil trochu více na západ a na východ, opáčil, že vůbec nic nepochopil. Problém podle něj není, že se lidé tísní v parcích, ale že nemají náhubky.


A ministr nezdravotnictví Jan „Je to marný“ Blatný se dokonce nad počínáním lidu rozhořčil: ‚‚Lidé chtějí jít pít, chtějí jít k řece a my jim v tom musíme zabránit!“


A jak řekl, tak se i stalo. Měšťani, kteří okupovali náplavky u řeky Vltavy, byli rozehnáni. Nejprve akustickými zbraněmi, posléze, když stále ti hlušší odolávali, došlo na sílu antonů.

Zelené plochy deseti městských parků jsou obehnány páskami „Zákaz vstupu!“, přístupové cesty hlídají ozbrojenci. Piknik nebude, ťunťo!


Podskalí, 31. března - 18 hod. Akustické rozhánění neposlušných občanů:Zůstává otázka, kam se ti lidé poděli? Jsou doma? Nebo využili sítě meziokresních převaděčů a tiskařů čestných prohlášení? Nevíme, ale ve městě byl opět obnoven pořádek.


Snad velikonoční počasí plánovače potěší, má se totiž citelně ochladit.


Tak takhle my si tu žijeme s nejvyššími plánovači našich životů. Apríl? Povídali, že mu hráli.1,334 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

HLAVNÍ PARTNER

1.png

PARTNEŘI

CI_Postgradualy_1200x627_09_17-1[2].gif
Pinkerton_HiringAd_Cevro Institute final
Screenshot%202020-10-21%20at%2011.15_edi
banner_viavis.jpg
Gordic.png
BabelApp_bannery_STAT_1200x628_V2_CZ.jpg
Michael-Chertoff-2008.jpg
SEDIVY.jpg
vONDRA1.jpg

Hlavní partner:

IMG-20201118-WA0002.jpg

Partneři:

Screenshot 2021-01-18 at 13.59.27.png

Transatlantické centrum VSCI děkuje za podporu:

Přihlašte se pro novinky

csg-logo-rgb.png
czub-logo_edited.jpg
Nadace PPF bílá RGB pro obrazovku.png
210115_varianty.jpg
BabelApp_horizontal_png.png

ISSN 2695-0782

(c) CEVRO Aréna 2020 - Názory, blog,  komentáře, analýzy.

Kontakt: redakce@cevroarena.cz