top of page

ARCHIV

GLOSA: Do parku a k řece se Ti, občane, zachtělo?!

Drzý lid města s příchodem teplého počasí vyrazil do parků a k vodě. Takový nepořádek naši plánovači nemohou dopustit. A snad se zase ochladí.


Poslední večeře u vody, vstup zakázán.

Po zimě přišlo jaro. Najednou se oteplilo. Rtuť teploměru vyšplhala nad dvacet stupňů. A co udělal nebohý lid? Vyrazil ven, na vzduch, za sluncem, chytat vitamín D, toliko vzývaný ochránce proti viru.


Jenže ejhle, obyvatel města nesmí opustit hranice okresu. Majitel chalupy nesmí na chalupu. Žádný legální výšlap s rodinou tatínek zorganizovat nemůže. Kam tedy vyrazit? Zcela spontánně tak člověk městský vyrazil do parků a k řece Vltavě.


Zůstává otázka, kam se ti lidé poděli? Jsou doma? Nebo využili sítě meziokresních převaděčů a tiskařů čestných prohlášení? Nevíme, ale ve městě byl opět obnoven pořádek.

Bohužel urbanisté a plánovači, kteří kdysi plánovali odpočinkové a relaxační zóny, nepočítali s tím, že se bude rekreovat v rámci města jeden a půl milionu obyvatel v deseti parcích. Takové plánovací selhání!


A co na to dnešní plánovači? Vícemistr Hamáček na výzvu primátora Hřiba, aby nebohé měšťany alespoň pustil trochu více na západ a na východ, opáčil, že vůbec nic nepochopil. Problém podle něj není, že se lidé tísní v parcích, ale že nemají náhubky.


A ministr nezdravotnictví Jan „Je to marný“ Blatný se dokonce nad počínáním lidu rozhořčil: ‚‚Lidé chtějí jít pít, chtějí jít k řece a my jim v tom musíme zabránit!“


A jak řekl, tak se i stalo. Měšťani, kteří okupovali náplavky u řeky Vltavy, byli rozehnáni. Nejprve akustickými zbraněmi, posléze, když stále ti hlušší odolávali, došlo na sílu antonů.

Zelené plochy deseti městských parků jsou obehnány páskami „Zákaz vstupu!“, přístupové cesty hlídají ozbrojenci. Piknik nebude, ťunťo!


Podskalí, 31. března - 18 hod. Akustické rozhánění neposlušných občanů:Zůstává otázka, kam se ti lidé poděli? Jsou doma? Nebo využili sítě meziokresních převaděčů a tiskařů čestných prohlášení? Nevíme, ale ve městě byl opět obnoven pořádek.


Snad velikonoční počasí plánovače potěší, má se totiž citelně ochladit.


Tak takhle my si tu žijeme s nejvyššími plánovači našich životů. Apríl? Povídali, že mu hráli.1 421 zobrazení

Comments


NEJČTENĚJŠÍ

HLAVNÍ PARTNER

1.png

PARTNEŘI

CI_Postgradualy_1200x627_09_17-1[2].gif
CZ_DEFENCE_ctverec_claim_krivky.jpg
Screenshot 2021-05-27 at 9.58.59.png
bottom of page